Дзержинський Микола Едуардович

Завідувач кафедри цитології, гістології та біології розвитку

Доктор біологічних наук, професор

Dzerzhinskiy n

Контактний телефон: 521-32-69

Народився 8 вересня 1957 р. у м. Бахмач Чернігівської області

Наукові інтереси: вивчає гістофізіологію нейроімуноендокринних міжсистемних взаємодій у тварин, зокрема співвідношення нейроендокринної та моноамінергічних систем гіпоталамуса в регуляції репродуктивного комплексу і функцій гіпоталамо-гіпофізарно-тиреоїдної та надниркової систем.

Читає нормативні курси: «Загальна цитологія», «Теорія еволюції» і спецкурс «Хронобіологія».

Закінчив біологічний факультет та аспірантуру кафедри цитології, гістології та біології розвитку біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. З 1983 - молодший науковий співробітник Науково-дослідної лабораторії  генетики індивідуального розвитку, з 1987 року - асистент, з 1990 року – доцент, з 1997 року – завідувач кафедри цитології, гістології та біології розвитку, у 1989-1998 рр.- заступник декана з навчальної роботи біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Кандидатська дисертація “Нейроэндокринные механизмы фоторефрактерности репродуктивной системы у птиц» (1985 рік), докторська дисертація  “Нейроендокринна регуляція морфофункціонального дозрівання і циклічної роботи гіпоталамо-гіпофізарно-гонадної та гіпоталамо-гіпофізарно-тиреоїдної систем” (1997 рік).

У 2001 р. отримав звання професора.

Викладацька робота: читає нормативний “Загальна цитологія”, “Теорія еволюції» і спец. курс “Хронобіологія”. Керує курсовими і дипломними роботами. Є керівником наукової теми кафедри та керує виконаннями робіт аспірантів кафедри.

Під керівництвом професора Дзержинського М.Е. виконано 8 дисертаційних робіт, зокрема серед них співробітники кафедри:  доценти Варенюк І.М., Вороніна О.К., Пустовалов А.С., асистент Демянчук Н.В. науковий співробітник Бузинська Н.О.

Заступник голови спец. Вченої ради Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського медичного університету ім. О. Богомольця по захисту дисертацій зі спеціальності “Цитологія, клітинна біологія, гістологія». Член редколегій фахових журн. “Фізіологія нейровегетативних функцій” та “Фізика живого”. Член Європейської асоціації порівняльної ендокринології та Міжнародної нейроедокриної федерації.

Публікації: автор бл. 260 наук. та наук.-метод. робіт, серед яких 5 навч. посібників і 1 підручник.