Викладачі

Моложава Ольга Станіславівна

Кандидат біологічних наук, доцент

Моложава Ольга Станіславівна

Народилася: 10.03.1969, м. Київ.

телефон: +38-044-521-32-31

Сфера наукових інтересів: вивчення імуносупресивних властивостей патогенних бактерій, роль ліпополісахаридного біополімеру в адаптації та патогенезі бактерій; вивчення ролі імунної системи в патогенезі гострих та хронічних цереброваскулярних захворювань.

Спецкурси: “Імунопатологія”, “Природна резистентність”, “Молекулярні механізми алергічних реакцій”, “Імунологія”

В 1993 закінчила біологічний факультет, в 1997 - аспірантуру біологічного факультету Київського університету. Працювала в Інституті медицини праці МОЗ України. З 1998 - на посаді молодшого наукового співробітника, з 2000 - науковим співробітником в НДЛ “Мікробіологічних та імунологічних проблем біотехнології». З 2002 - асистент, з 2007 доцент кафедри мікробіології та загальної імунології біологічного факультету Київського університету. У 1998 – захистила кандидатську дисертацію „Сальмонели: вірулентність і імуносупресивні властивості”. У 1997 нагороджена міжнародною премією “Соросівський аспірант”.

Має біля 50 друк. праць.

1. Імунореактивность у щурів при експериментальному моделюванні гострого геморагічного інсульту // Доповіді НАН України.,2005 (у співавт.)

2. Імунологія К., 2011 (у співавт.) Л-ра: Л.Г.Степура, О.С.Радченко, О.С.Моложава. Каф. мікробіології та заг. імунології 70 років. (Історія та сучасність). К., 2003.

3. Шиліна Ю.В., Гуща М.І., Моложава О.С., Дяченко А.І., Мороз Ю.І. Роль факультативного компоненту геному в адаптивних модифікаціях ліпополісахаридів бактерій. Фактори експериментальної еволюції організмів. Збірник наукових праць.- Київ, 2011.-Т. 11.-С.180-186.