Викладачі

Позур Володимир Костянтинович

Доктор біологічних наук, професор, академік АН Вищої школи України

Позур Володимир Костянтинович

Народився: 26.07.1948, с. Морозівка Мурованокуриловського району Вінницької області

телефон: +38-044-521-32-31

Сфера наукових інтересів:  вивчення особливостей імунобіологічних активностей компонентів стафілокока і псевдомонад (глікопротеїдів, тейхоєвої кислоти, ліпополісахариду, пластівцевоутворюючого фактору).

Закінчив біологічний факультет в 1977, в 1980 – аспірантуру Київського університету імені Тараса Шевченка. З 1976 – інженер, з 1980 – асистент, з 1989 - доцент, з 1996 – професор університету.

Працював заступником декана біологічного факультету у 1989-1998, з 2001 – завідуючий кафедрою мікробіології та загальної імунології біологічного факультету Київського університету. У 1984 захистив кандидатську дисертацію на тему “Исследование свойств компонентов клеточной стенки стафилококка”, у 1996 – докторську дисертацію на тему “Імунобіологічна активність стафілококового пептидоглікану”.

Професор Позур Володимир Костянтинович – провідний фахівець в галузі імунології в Україні. Він розшифрував один з механізмів імуномодулюючої дії стафілококового пептидоглікану, вдосконалив діагностику захворювань стафілококової етіології у дітей, запропонував синтетичні речовини для корегування імунної відповіді на антигени стафілокока у низьковідповідаючих генотипів.

Академік АН Вищої школи України. Член експертної ради ВАК України з біологічної спеціалізації (1998-2002). Член спеціальної ради Київського університету та Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (1998-2004) по захисту дисертацій зі спеціальності “Імунологія». Лауреат премії імені Д.К.Заболотного НАН України (2007), премії Вченої ради Київського університету імені Т.Г. Шевченка „Кращий викладач року” (1997); премії ректора Київського університету за раціоналізаторську і винахідницьку роботу (1989). Професор Позур В.К. спрямовує свою діяльність на підвищення ролі фундаментальної університетської науки в підготовці висококваліфікованих фахівців. В науковому доробку Володимира Костянтиновича  16 патентів та авторських свідоцтв.

Основні наукові напрямки досліджень: Вивчення імуномодуляторних властивостей антигенних субстанцій умовно-патогенних бактерій (пептидоглікану, тейхоєвої кислоти, пластівцевоутворюючого фактору); розшифрування механізмів імуномодулюючої дії стафілококового пептидоглікану, вдосконалення діагностики захворювань стафілококової етіології у дітей, пошук синтетичних речовин для корегування імунної відповіді на антигени стафілокока у низьковідповідаючих генотипів.

Основні наукові праці Володимира Костянтиновича присвячені фундаментальним дослідженням з вивчення особливостей імунобіологічних властивостей компонентів клітинних стінок стафілококу (глікопротеїд, пластівцевоутворюючий фактор, тейхоєві кислоти).

Опублікував понад 190 наукових і навчально-методичних праць, 4 підручників, 4 навчальних посібників, 2 монографії.

1. Иммунология. Практикум. К., 1989 (у співавторстві);

2. Імуногенетика. Практикум. К., 1998, 2000;

3. Імунобіологічна активність бактеріальних пептидогліканів. К., 2002;

4. Імунологія. Підруч. К., 2011; (у співавт)

5. Мікробіологія. Підруч. К., 2005;2008 (у співавторстві);

6. Структура і біологічна активність бактеріальних біополімерів. К., 2003 (у співавторстві).

7. Пастер Е.У., Овод В.В., Позур В.К., Вихоть Н.Е."Иммунология. Практикум" (1989);

8. Позур В.К. Імуногенетика. Практикум. Посібник. (2000);

9. Позур В.К. Імунобіологічна активність бактеріальних пептидогліканів. (2002);

10. Позур В.К.(під ред.) Структура і біологічна активність бактеріальних біополімерів. (2003)

11. Сергійчук М.Г., Позур В.К., Вінніков А.І., Фурзікова Т.М., Жданова Н.М., Домбровська І.В., Швець Ю.В. Мікробіологія (2008);

12. Вершигора А.Ю., Пастер Є.У., Колибо Д.В., Віхоть М.Є., Моложава О.С., Михальський Л.О., Позур В.К., Сківка Л.М., Холодна Л.С., Швець Ю.В. Імунологія. Підручник (2011);

13. Позур В.К., Сенчило Н.В., Позур В.В. Методичні рекомендації до спецпрактикуму  “Імуногенетика” (2011).