Викладачі

Рудик Марія Петрівна

Кандидат біологічних наук, асистент, кафедри

Рудик Марія Петрівна

1984 року народження

телефон: +38-044-521-32-31

Спецкурси: лекції "Імуномодулятори", практикуми: "Імуногенетика", "Клітинний імунітет", "Біологічні основи інфекційних процесів".

Освіта:

Закінчила кафедру мікробіології та загальної імунології біологічного факультету КНУ ім. Т. Шевченка у 2007 році за спеціальністю мікробіологія та вірусологія (кваліфікація - імунолог). Навчалась в аспірантурі біологічного факультету, яку закінчила у 2010 році за спеціальністю імунологія, захистивши кандидатську дисертацію на тему «Імуномодулюючі ефекти лектину Bacillus subtilis B-7025 при пухлинному рості».

Місце роботи:

Працює на кафедрі мікробіології та загальної імунології з вересня 2010 року на посаді асистента.

Наукова діяльність

Проводить наукову діяльність за напрямком «Протипухлинні та імуномоделюючі властивості біополімерів бактеріального, рослинного та грибного походження».

У студентів 4 го курсу імунологів.Семінари "Молекулярна імунологія" у магістрів І курсу імунологів.

1. Рудик М.П., Танасієнко О.А., Шпак Є.Г., Потебня Г.П.. Дослідження продукції антитіл до лектину Bacillus subtilis B-7025 у мишей в нормі та при пухлинному рості // Вісник наукових досліджень. – 2011. - №3. – С.112-115.

2. Tanasienko O.A., Rudyk M.P., Pozur V.V., Potebnya G.P. Influence of bacterial lectins on some reactions of nonspecific immunity in sarcoma 37 transplanted mice // Experimental Oncology, – 2010. - Vol. 32, No. 4. – P. 254-257.

3. Susak Y.M., Skivka L.M., Rudik M.P., Pozur V.V., Liubunya A.V. Comparative investigation of the effect of Ukrain on growth of ascite and solid forms of Ehrlich's carcinoma // Experimental Oncology. – 2010. – Vol. 32, N 2. – P. 107-110.

4. Potebnya G P, Skivka L M, Pozur V V, Rudik M P, Senchilo N V, Fedorchuk O G, Khranovska NM. Influence of teichoic acid from S. aureus on metabolic activity of macrophages and cytotoxic activity of splenocytes of mice bearing Lewis lung carcinoma // Experimental Oncology. – 2008. - №3. – Р. 220-223.

5. Skivka LM, Rudik MP, Pozur VV, Senchilo NV, Pozur VK, Fursikova TM // The effects of the Staphylococcus aureus teichoic acid under the tumor grows // Biopolymers and cell - 2008. - №3. - P.212-217.

6. Семесюк Н. I., Рудик М.П., Позур В.В., Скiвка Л.М., Позур В.К., Кокозей В.М. Ефекти гетерополіядерного комплексу перехідних металів РО39 в імунній системі мишей // Доповіді Національної академії наук України. — 2008. — № 11. — С. 160-163.

7. Сківка Л.М., Позур В.В., Сенчило Н.В., Рудик М.П., Фурзікова Т.М. Реакція лімфоїдних органів мишей на тейхоєву кислоту S. aureus Wood 46 в нормі і при пухлинному рості // Доповіді Національної академії наук України. – 2007. - №9. - С.145-149.