Викладачі

Степура Лариса Григорівна

Народилася: 21.10.1962, м. Київ

телефон: +38-044-521-32-31

Сфера наукових інтересів: вивчення впливу ксенобіотиків на мікроорганізми, формування бактеріальної біоплівки за дії поверхнево-активних речовин.

Спецкурси для студентів ” денної та заочної форми навчань: бакалаврів"Технологічні основи мікробіологічних виробництв” і „Закономірності росту мікробних популяцій”, для спеціалістів і магістрів першого року навчання”Біогеохімічна діяльність мікроорганізмів".

Освіта:

У 1984 закінчила біологічний факультет Київського університету ім.. Т.Г.Шевченко. Працювала в Інституті біоколоїдної хімії НАН України стажером-дослідником. У 1996 захистила кандидатську дисертацію “Биофлотационное обогащение руд, в состав которых входит золото».

Місце роботи:

З 1998 працювала асистентом, а з 2005 – доцент кафедри мікробіології та загальної імунології. Викладає спецкурси для студентів ” денної та заочної форми навчань: бакалаврів – „Технологічні основи мікробіологічних виробництв” і „Закономірності росту мікробних популяцій”, для спеціалістів і магістрів першого року навчання – ”Біогеохімічна діяльність мікроорганізмів.Структури курсів розробляються із урахуванням сучасних тенденцій розвитку даних напрямків мікробіології. Лекційні курси супроводжуються проведенням практичних та семінарських занять.

Здійснює керівництво курсовими, бакалаврськими та дипломними роботами студентів кафедри (15-18 студентів щороку). Двоє студентів брали участь у студентських конференціях і були відмічені дипломами. Виконує обов’язки куратора. Була організатором творчого вечора, присвяченого ювілею Д.К.Заболотного, поїздки зі студентами до садиби-музею цього видатного вченого у с. Чаботарка. Проводить екскурсії зі студентами на ЗАТ «Оболонь» і музей історичної геології.

Має 30 публікацій, 8 навчально-методичних публікацій, з них підручник і посібник з грифом МОН

1. Вплив додецилсульфату натрію на на деякі біологічні властивості Staphylococcus aureus // Вісник Київського національного університету. Біологія. В.58. -2011,

2. Практикум із загальної мікробіології. К., 2002, 2011(у співавт.);

3. Геохімічна діяльність мікроорганізмів та її прикладні аспекти. Навч. посіб. К., 2008 (у співавт.),

4. Мікробіологія. Підруч. К., 2008 (у співав). «Закономірності росту мікробних популяцій» (Методичні рекомендації до спец практикуму). К., 2010.