Сайт http://botanicus.kiev.ua

Ботанічний сад імені академіка О.В.Фоміна - один з найстаріших ботанічних садів на Україні. Він був заснований 22 травня 1839 року. Видатні вчені такі як О.С. Рогович, І.Г. Борщов,І.Ф. Шмальгаузен та інші працювали в нашому ботанічному саду. Протягом двадцяти років з 1894 до 1914 року директором Ботанічного саду був Сергій Гаврилович Навашин.З його ім'ям пов'язані світові відкриття в галузі цитоембріології і, в першу чергу, -подвійне запліднення у покритонасінних рослин, що принесли всесвітню славу Київському університету та його Ботанічному саду.

З 1914-1935 рр. директором Ботанічного саду був О.В. Фомін. О.В.Фомін був тоді вже відомим ботаніком, мав досвід організації Тифліського ботанічного саду. З великою енергією він взявся за реконструкцію саду, поповнення його колекцій, особливо оранжерейних рослин, розширення і збагачення гербарію.У 1935 р., після смерті О.В. Фоміна, за видатний внесок у розвиток науки та титанічну організаторську діяльність Ботсад було названо його ім'ям.

Нині Ботанічний сад ім. акад. О.В. Фоміна є науково- дослідною установою Київського національного університету імені Тараса Шевченка і виконує одночасно навчальні та освітні функції.

Працею декількох поколінь ботаників у Ботанічному саду зібрано унікальну колекцію рослин різного географічного походження, яка налічує близько 10 тисяч таксономічних одиниць. Ботанічний сад є невід'ємною частиною міста Києва, його справжньою зеленою перлиною.