Історія лабораторіі Фармакології і експериментальної патології

Науково-дослідна лабораторія (НДЛ) «Фармакології і експериментальної патології» Відділення біологічних і біомедичних технологій Навчально-наукового центру (ННЦ) «Інститут біології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка (завідувач доктор біологічних наук, професор Берегова Т.В.) бере свій початок у 1970 р., коли з відділу фізіології травлення та кровообігу науково-дослідного інституту (НДІ) фізіології Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка відокремився відділ фармакології і експериментальної патології травного апарату. У 1981 р. відділ фармакології і експериментальної патології травного апарату був перейменований у відділ фізіології та фармакології травлення. З 1970 р. по 1996 р. відділ очолював доктор біологічних наук, професор Гройсман С.Д. З 1996 р. по 2001 р. відділ очолював доктор біологічних наук, професор Цибенко В.О. У 1991-1997 роках у складі відділу фізіології і фармакології травлення функціонувала позаструктурна лабораторія фізіології кровообігу (науковий керівник професор Цибенко В.О.).