Наукова робота НДЛ "Фармакології і експериментальної патології"

Результати досліджень були представлені на численних міжнародних наукових форумах в Німеччині, Польщі, Італії, Австрії, Угорщині, Франції, США, Японії, Китаї та ін.

Співробітники НДЛ періодично проходять стажування за кордоном. Розроблені у відділі методи профілактики та лікування ряду гастроентерологічних хвороб впроваджені в клінічну практику, що підтверджено численними патентами та актами впроваджень. За наукові досягнення співробітники відділу нагороджені преміями міжнародного фонду Дж. Сороса, Європейського гастроентерологічного товариства, рядом відзнак та 2 щорічними преміями Президента для молодих вчених.

Напрямки наукових дослідженьНДЛ: встановлення механізмів нервової та гуморальної регуляції секреторної функції шлунка, моторно-евакуаторної функції шлунково-кишкового тракту та транспорту води і електролітів через епітелій товстої кишки, вивчення механізмів виразкоутворення і репарації, запальних процесів та передпухлинних станів в шлунку і кишечнику та розробка методів їх профілактики.

Науково-дослідна лабораторія була співорганізатором І, ІІ та ІІІ міжнародних наукових конференцій:

1."Neuro-Humoralandcellularregulatorymechanismsofdigestionprocesses" (2003, Lviv, Ukraine; 2005, Kyiv, Ukraine; 2007, Lviv, Ukraine).

2. 5thInternationalsymposiumoncell/tissueinjuryandcytoprotection/organoprotection (2008, Yalta, Ukraine),

3. Науково-практична конференція «Мікробна екологія людини. Сучасні стратегії використання пробіотиків» 2011р.