Дворщенко Катерина Олександрівна

Кандидат біологічних наук

Завідувач науково-дослідної лабораторії «Біохімії»

Дворщенко Катерина Олександрівна

Cфера наукових інтересів: Молекулярні механізми структурно-функціональної реорганізації біологічних систем організму при дії пошкоджуючих чинників і можливі шляхи їх корекції: біохімічні основи пошкодження і формування адаптаційно-компенсаторних реакцій, скоординовані механізми системної відповіді, діагностичні та прогностичні критерії оцінки функціонального стану організму.

Освіта:

магістр з біохімії (1999) – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, біологічний факультет.

кандидат біологічних наук (2004) Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Нагороди, почесні звання, участь у професійних спілках:
Стипендіат Кабінету Міністрів України для молодих учених (2008).

Стипендіат Київського міського голови для обдарованої молоді (2008).

Член Українського біохімічного товариства.

Публікації

Автор 75 статей та 140 тез доповідей на всеукраїнських та міжнародних наукових зібраннях.

Основні праці:

1. Dvorshchenko K.O., et al. The comparative characteristic of protein - lipid composition of cells of the mucosa of the stomach, hepatocytes, pancreas, thymocytes and blood plasma at ethanol ulcer// Annales universitatis Mariae Curie-Skladowska. – Polonia. – 2006. –Vol. XIX, №1, 24.
  2. Дворщенко К.О. та ін. Характеристика білково-ліпідного складу клітин слизової оболонки шлунка, гепатоцитів, підшлунковій залози, тимоцитів і плазми крові при стресовій моделі виразки // Доповіді НАН України. – 2007. - №2. – С. 169-174.
  3. Дворщенко К.О. та ін. Жирнокислотний склад мітохондрій слизової оболонки шлунка щурів за умов експериментальної виразки // Медична хімія. – 2009. – Т. 12, №4. – С. 143-145.
  4. DvorshchenkoK.O., et al. InfluenceofmultiprobioticSimbiteracidophilicconcentratedonpro- andantioxidantbalanceinratliverduringlong-termgastrichypoacidity// Annales Universitatis Mariae Curie-Sklodowska. Sectio DDD 2. 2010. Vol. XXIII, №1. – P.161-165.
  5. DvorshchenkoK.O., OstapchenkoL.I., GaydaL.M., BeregovaT.V. Pro- and antioxidant balance in pancreas during long-term gastric hypoacidity and its correction by multiprobioticSimbiteracidophilicconcentrated –18th United European Gastroenterology Week (UEGW) 23-27 October 2010. Barcelona, Spain. – Р. A332-A333.
  6. Дворщенко Е.А. и др. Влияние глипролинов PGP, GP, PG на гомеостаз слизистой оболочки желудка при стрессовой модели язвообразования у крыс // Бюл. эксперим. биол. и мед. – 2010. – Т. 148, №1. – С. 25-30.
  7. .Дворщенко К.О. та ін. Вміст ейкозаноїдів у слизовій оболонці шлунка та сироватці крові щурів за умов тривалої шлункової гіпохлоргідрії // Проблеми еколог. та мед. генетики і клін. імунол. – 2010. – Вип. 4(100) – С. 58-67.
  8. DvorshchenkoK.O., et al. Effect of glyprolines PGP, GP and PG on homeostasis of gastric mucosa in rats with experimental ethanol-induced gastric ulcers // Bulletin of Experimental Biology and Medicine. – 2010. – Vol. 149, №1. – P. 26-28.
  9. Дворщенко К.О. та ін. Вплив мультипробіотику "Симбітер® ацидофільний" концентрований на окисно-антиоксидантний баланс у печінці щурів за умов тривалої шлункової гіпоацидності // Проблеми еколог. та мед. генетики і клін. імунол. – 2011. – №1 (103) – С. 14-23.
  10. Дворщенко К.О. та ін. Вплив тривалої гіпоацидності на структурно-функціональний стан гепатоцитів щурів та його корекція мультипробіотиком "Симбітер®" // Мед хімія. – 2011. – Т. 13, №4. – С. 124-128.