Хілько Тетяна Дмитрівна

старший науковий співробітник

Хілько Тетяна Дмитрівна

телефон: (044) 5213367

Сфера наукових інтересів: Дослідження регуляторних біохімічних механізмів трансдукції сигналів за умов розвитку різних патологічних станів; ферментного, ліпідного статусу мембран, ядерної ДНК і стану клітин шлунково-кишкового тракту за умов експериментальних моделей і дії біологічно активних речовин-адаптогенів з лікарських рослин на організм для корекції різних патологічних процесів

Освіта:

спеціаліст з цитології та гістології (1976) – Київський ордена Леніна державний університет імені Т.Г. Шевченка, біологічний факультет.

кандидат біологічних наук (1983) Київський ордена Леніна державний університет імені Т.Г. Шевченка.

Публікації

Автор 77 наукових праць і 3 патенти.

Основніпраці:

1. KhilkoT. et all. Defence factors of mucosa at duodenum ulcer model and influence Fenugreek extractin rats// Annales universittatis Mariae-Curie-Sklodowska. – 2010. – Vol. XXIIIN 4, 22 – P. 183-187.

2. KhilkoT.D. et all.Gastric and duodenal glycoproteins of protective mucus at ulcerogenesis // Nauka i studia, Biologia. – 2011. – Vol. 10 (41). – P. 16-21.

3. Хілько Т.Д.і співавт. Порівняльний аналіз глікопротеїнів шлункового і дуоденального слизу при ульцерогенезі // «Вісник проблем біології і медицини», Клінічна та експериментальна медицина.– 2011. – Т. 3. Вип. 3 (89). С. 114-117.

4. Хілько Т.Д. і співавт. Порівняльний аналіз ліпідного складу плазматичних мембран клітин слизових шлунка і дванадцятипалої кишки при експериментальних моделях виразки // «Медична хімія», Медична та клінічна хімія. – 2011. – № 4. – C. 113-116.

5. Хілько Т.Д. і співавт. Порівняння активності мембранозв’язаних ферментів клітин слизових шлунка та дванадцятипалої кишки за умов моделювання виразки // «Вісник проблем біології і медицини», Клінічна та експериментальна медицина. – 2011. – Т. 3. – Вип. 4 (90). – С. 170-172.

6. Khilko T.D. et all.Phospholipids content of plasma membranes of gastric and duodenum mucosa at the experimental ulcerogenesis // Nauka i studia, Biologia. – 2011. – Vol. 10 (42). – P. 47-52.

7. KhilkoT. et all. Effect of polyunsaturated phosphatidylcholine on enzyme activity of plasma membrane of gastric mucosa cells atethanolacute gastric ulcer. // Annales Universitatis M. Curie-Sklodowska, 2008, – Vol. XXI, N 2, 44, p.231-233.

8. Хілько Т.Д. і співавт. Ядерна ДНК клітин слизової оболонки шлунка за умов дії стресу у щурів. // Physicsofthealive. – 2008. – Т.16.– N 2. – P.167-171.

9. Хілько Т.Д. і співавт. Участь циклічних нуклеотидів і фосфоліпідів у передаванні сигналу Н3 гістамінового рецептора в паріетальних клітинах слизової оболонки шлунку щурів при експериментальній виразці. // Український біохімічний журнал. – 2005. – Т.77. – N 2 – С. 118-122.

Патенти:

1. Патент 51074 Україна, Застосування екстракту фенугрека як засобу для лікування експериментальної виразки шлунку та дванадцятипалої кишки у тварин / Преображенська Т.Д., Хілько Т.Д., Якубцова І.В., Остапченко Л.І. (Зареєстровано в Державному реєстрі патентів на корисні моделі 25.06.2010).

2. Патент 52406 Україна, Спосіб лікування експериментальної виразки шлунку та дванадцятипалої кишки у тварин / Преображенська Т.Д., Хілько Т.Д., Якубцова І.В., Остапченко Л.І. (Зареєстровано в Державному реєстрі патентів на корисні моделі 25.08.2010).