Степанов Юрій Володимирович

старший науковий співробітник

Степанов Юрій Володимирович

телефон:  (044) 521-33-67

Сфера наукових інтересів дослідження ліпідного складу мембран слизової оболонки шлунка та підшлункової залози при виразкоутворенні, вивчення стану антиоксидантної системи  гепатоцитів та слизової оболонки шлунка за умов виразкоутворення та при експериментальної моделі інсульту.

Освіта ( рівень, дата, установа):

1978 - 1983 – Благовіщенський державний педагогічний інститут імені М.І.Калініна, біологічний факультет.

1989 – кандидат біологічних наук, Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Нагороди, почесні звання, участь у професійних спілках:
Член Українського біохімічного товариства

Член радіобіологічного товариства.

Публікації

Автор 41 статті та 43 тез доповідей на всеукраїнських та міжнародних наукових зібраннях.

1.Степанов Ю.В. та ін.. Вплив меланіну на процеси пероксидації ліпідів слизової оболонки шлунку щурів за умов розвитку експериментальної виразки // Доповіді Національної Академії наук України. – 2005. - № 6. -  с.169-172.

2.Степанов Ю.В. та ін.. Вплив кверцитину на стан антиоксидантної системи і процесів ПОЛ при експериментальній моделі геморагічного інсульту у щурів // Фізика живого. - 2008. – Т.16, № 1. – С.116-119.

3.Степанов Ю.В. та ін.. Жирнокислотний склад мітохондрій слизової оболонки шлунка щурів за умов експериментальної виразки // Медична хімія. 2009. - Т. 12, №4. – C. 21–24.

4.Степанов Ю.В. та ін.. Дія стресу на ліпідні компоненти плазматичних мембран слизової оболонки шлунка щурів при виразкоутворенні // Досягнення біології та медицини. - 2011. -  Т. 22, № 3. – С. 56 -60.