Драницина Алевтина Сергіївна

Кандидат біологічних наук

молодший науковий співробітник

Драницина Алевтина Сергіївна

Cфера наукових інтересів: вивчення молекулярно-генетичного поліморфізму в популяціях пінгвінів дженту (Pygoscelis papua), дослідження молекулярно-біологічних та фізіологічних реакцій на різні тренувальні навантаження в циклічних та ігрових видах спорту,  вивчення структурно-функціонального стану органів шлунково-кишкового тракту організму за допомогою молекулярно-біологічних маркерів при дії пошкоджуючих чинників та при корекції їх дії.

Нагороди, почесні звання, участь у професійних спілках:

Стипендіат Верховної Ради для обдарованої молоді (2003-2004 навчальний рік).

Стипендіат Київського міського голови для обдарованої молоді (2003).

Член Українського біохімічного товариства.

Публікації

Автор 11 статей та 35 тез доповідей на всеукраїнських та міжнародних наукових зібраннях.

1. Dranitsina A.S. et al. RAPD analysis of Gentoo penguins’ populations // Bulgarian Antarctic Research. Life Science.- 2006.- Vol.5, №4.- P. 23-29.

2. Dranitsina A.S. et al. Studying of telomeres length of Gentoo penguins at Antarctic peninsula // Bulgarian Antarctic Research. Life Science.- 2006.- Vol.5, №4.- P. 31-35.

3. Dranitsina A.S. et al. Genetic diversity in populations of Gentoo penguins (Pygoscelis papua) // Цитология и генетика.- 2006.- Т.40, №2.- P.57-62.

4. Драницина А.С. та ін. Молекулярно-біологічні дослідження в спорті // Спортивна медицина. Науково-дослідний журнал Національного університету фізичного виховання і спорту України. - 2006. - Т.1. - С. 20-32.

5. Dranitsina A.S. et al. DNA polymorphism in penguin Pygoscelis papua populations // 23rd Internationale Polartagung, Münster (Germany). - 2008. – Р. 80.

6. Dranitsina A.S. et al. Genetic diversity in Gentoo penguin’s populations (Pygoscelis papua) // Polar Research - Arctic and Antarctic Perspectives in the International Polar Year, in association with the XXX SCAR Meeting, Petersburg.- 2008. – Р. 247.

7. Драницина А.С. и др. Влияние стрессового фактора на процессы перекисного окисления липидов и энергетический баланс в печени // Четырнадцатая Российская конференция «Гепатология сегодня», Москва. – 2009. – С. 24.

8.  Драницина А.С. и др. Роль системы оксида азота в механизмах стресс-индуцированного язвообразования // Гастроэнтерология Санкт-Петербурга, № 2-3, 2009, Материалы 11-го Международного Славяно-Балтийского форума «Санкт-Петербург - Гастро-2009»,Санкт-Петербург. - 2009. – С. М51.

9. Драницина А.С. Полиморфизм ДНК в популяциях пингвинов дженту - Pygoscelis papua// Международная конференция студентов, аспирантов и молодых ученых «Ломоносов-2012», Москва. – 2012. – С. 75.

10. Драницина А.С. та ін. Система оксиду азоту в розвитку і загоєнні уражень слизової оболонки шлунка щурів //. Медична хімія. - 2012.- №4. - С.5-16.