Томачинська Людмила Іванівна

старший науковий співробітник

секретар НДЛ «Біохімії»

Томачинська Людмила Іванівна

Сфера наукових інтересів: дослідження біохімічних механізмів структурно-функціональних змін клітин органів шлунково-кишкового тракту, імунної системи в організмі за умов різних патологічних станів. Вивчення особливостей функціонування регуляторних систем у радіочутливих імунокомпетентних клітинах. Дослідження процесів перекисного окислення ліпідів, системи антиоксидантного захисту та стану біологічних мембран на різних моделях виразки в слизовій оболонці шлунка та парієтальних клітинах.

Секретар кафедри біохімії ННЦ «Інститут біології».

Освіта:

спеціаліст з біохімії (1980) – Київський національний університет імені Тараса Шевченка, біологічний факультет.

кандидат біологічних наук (1985) Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

старший науковий співробітник (2000) Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Нагороди, почесні звання, участь у професійних спілках:
Член Українського біохімічного товариства

Публікації

Автор 35 статей та 46 тез доповідей на всеукраїнських та міжнародних наукових зібраннях.

1.   Томачинская Л.И. и др. Кальмодулин и Са2+-АТФаза плазматических мембран синаптосом мозга крыс на ранних этапах острого лучевого поражения // Докл. АН УССР. – 1983. – 1й 12. – С. 64-67.

2.   Томачинская Л.И. и др. Влияние рентгеновского облучения на свойства цАМФ-зависимых протеинкиназ из лимфоцитов селезенки крыс // Радиационная биология. Радиоэкология. – 1998. – №5.С. 650-656.

3.   Томачинська Л.І. та ін. Жирнокислотний склад плазматичних мембран клітин слизової оболонки шлунка щурів за умов етанол-індукованих виразкових уражень // Фізика живого. – 2010. – Том. 18, №3. – С. 42-44.

4.   Томачинська Л.І. та ін. Вплив іонів свинцю на функціональну активність перитонеальних макрофагів щурів // Імунологія і алергологія. – 2011. – №3. – С. 24-28.