Якубцова Ірина Володимирівна

науковий співробітник

Якубцова Ірина Володимирівна

телефон: (044) 5213367

Сфера наукових інтересів: комплексне порівняльне дослідження біохімічного стану клітин слизової оболонки шлунка та слизової оболонки ДПК при різних моделях експериментального виразкоутворення, дослідження впливу активованих біологічно-активних субстанцій різних екстрактів фенугреку (Trigonella foenum graecum) вітаміном U (метилметіонін) на захворювання шлунково-кишкового тракту у щурів, вивчення регуляторних біохімічних механізмів трансдукції сигналів за умов розвитку різних патологічних станів; ферментного, ліпідного статусу мембран і стану клітин шлунково-кишкового тракту за умов експериментальних моделей.

спеціаліст з біохімії (1982) – КДУ імені Т.Г. Шевченка, біологічний факультет.

кандидат біологічних наук (2010) Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Нагороди, почесні звання, участь у професійних спілках:
Член Українського біохімічного товариства

Приймала участь у виконанні міжнародних грантів по визначенню ефективних біохімічних механізмів дії екстрактів лікарських рослин на біологічні процеси invivo та invitro на тваринних моделях, як основа до створення цінних препаратів, здатних запобігати виразковим процесам і, можливо, новоутворенням в шлунково-кишковому тракті. Публікації

Автор 51 наукових праць21 стаття та 27 тез доповідей на всеукраїнських та міжнародних наукових зібраннях. та 2 патенти.

Основніпраці:

1.   YakubtsovaI.etall. Defence factors of mucosa at duodenum ulcer model and influence Fenugreek extract in rats // Annales universittatis Mariae-Curie-Sklodowska – 2010–.- Vol. XXIII, N 4, 22, – P.183-187.

2.   YakubtsovaI.V et all. Gastric and duodenal glycoproteins of protective mucus at ulcerogenesis // Nauka i studia, Biologia. – 2011. – Vol. 10 (41). – P. 16-21.

3.   Якубцова І.В. і співавт. Порівняльний аналіз глікопротеїнів шлункового і дуоденального слизу при ульцерогенезі // «Вісник проблем біології і медицини», Клінічна та експериментальна медицина.–  2011. – Т. 3.  Вип. 3 (89), С. 114-117.

4.   Якубцова І.В. і співавт. Порівняльний аналіз ліпідного складу плазматичних мембран клітин слизових шлунка і дванадцятипалої кишки при експериментальних моделях виразки // «Медична хімія», Медична та клінічна хімія. – 2011. – № 4. – C. 113-116.

5.   Якубцова І.В. і співавт. Порівняння активності мембранозв’язаних ферментів клітин слизових шлунка та дванадцятипалої кишки за умов моделювання виразки // «Вісник проблем біології і медицини», Клінічна та експериментальна медицина. – 2011. – Т. 3. – Вип. 4 (90). – С. 170-172.

6.   Yakubtsova I.V. et all.Phospholipids contentof plasmamembranes of gastric and duodenum mucosa at the experimental ulcerogenesis // Nauka i studia, Biologia, 2011. – Vol. 10 (42). – P. 47-52.

7.Yakubtsova I. et all. Effect of polyunsaturated phosphatidylcholine on enzyme activity of plasma membrane of gastric mucosa cells at ethanol acute gastric ulcer. // Annales UniversitatisM. Curie-Sklodowska, 2008, – Vol. XXI, N 2, 44, p.231-233.

Патенти

1. Патент 51074 Україна, Застосування екстракту фенугрека як засобу для лікування експериментальної виразки шлунку та дванадцятипалої кишки у тварин / Преображенська Т.Д., Хілько Т.Д., Якубцова І.В., Остапченко Л.І. (Зареєстровано в Державному реєстрі патентів на корисні моделі 25.06.2010).

2. Патент 52406 Україна, Спосіб лікування експериментальної виразки шлунку та дванадцятипалої кишки у тварин / Преображенська Т.Д., Хілько Т.Д., Якубцова І.В., Остапченко Л.І. (Зареєстровано в Державному реєстрі патентів на корисні моделі 25.08.2010).