НДЛ «Біохімії» відділення біологічних та біомедичних технологій ННЦ «Інституту біології»

Завідувачем НДЛ “Біохімії” є кандидат біологічних наук  Дворщенко Катерина Олександрівна

Штатний склад відділу налічує 3 старших наукових співробітника, 2 наукових співробітника, 1 молодшого наукового співробітника, 3 провідних інженерів та 1 інженера 3-ої категорії:

1. Хілько Тетяна Дмитрівна – кандидат біологічних наук., старший науковий співробітник

2. Томачинська Людмила Іванівна – кандидат біологічних наук., старший науковий співробітник

3. Степанов Юрій Володимирович – кандидат біологічних наук., старший науковий співробітник

4. Торгало Єлизавета Олександрівна – кандидат біологічних наук., науковий співробітник

5. Якубцова Ірина Володимирівна – кандидат біологічних наук., науковий співробітник

6. Драницина Алевтина Сергіївна – кандидат біологічних наук., молодший науковий співробітник

7. Мельничук Ірина Володимирівна – провідний інженер

8. Кабанов Олександр Віталійович – провідний інженер

9. Чумаков Сергій Петрович – провідний інженер

10. Малай Вікторія Миколаївна – інженер 3-ої категорії

Наукова діяльність. Основні напрямки роботи НДЛ: «Вивчення молекулярних механізмів та біохімічних особливостей функціонування шлунково-кишкового тракту». Комплексні наукові програми університету за якими виконуються наукові дослідження в НДЛ «Біохімії»: «Біологічні, біомедичні та біоекологічні проблеми життєдіяльності людини». Також у лабораторії проводяться дослідження за бюджетною темою № 11БФ036-01 «Механізми реалізації адаптаційно-компенсаторних реакцій організму за умов розвитку різних патологій» та «Дослідження біохімічних механізмів функціонування печінки щурів за умов тривалої гіпоацидності та розробка методів їх корекції» № державної реєстрації теми: 011U004648.

Співробітники НДЛ «Біохімії» активно представляють отримані результати експериментальних досліджень на міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях та форумах.

Аспіранти та студенти: У НДЛ «Біохімії» аспіранти проводять експериментальні дослідження для реалізації тем кандидатських дисертацій, студенти виконують курсові та дипломні роботи, проходять літню навчально-учбову практику.

Наукові досягнення аспірантів та студентів НДЛ «Біохімії» відмічені українськими та європейськими стипендіальними програмами: фонду Віктора Пінчука «Завтра.ua», міського голови Київської державної адміністрації, European Undergraduate competition for Alltech’s Young Scientist Award.

Видатні науковці: Є.Ф. Сопін - доктор біологічних наук, професор - автор монографії “Основи біохімії м’язів” (1960 р), Л.К. Фінагін - доктор біологічних наук, професор, М.Є. Кучеренко - доктор біологічних наук, академік, Л.І. Остапченко - доктор біологічних наук, професор.

Електронні версії наукових монографій, статей у провідних фахових виданнях:

- архів «Доповідей Національної академії наук України»,

- архів номерів журналу «Медична хімія»,

- офіційний сайт журналу «Фізика живого»,

- архів номерів журналу «Експериментальна та клінічна фізіологія і біохімія».

Посилання на установи, які є партнерами з наукової роботи:

Інститут біохімії ім. О.В. Паладіна НАН України

Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького

Інститут молекулярної біології та генетики НАН України