Міщенко Лідія Трохимівна

Провідний науковий співробітник

Міщенко Лідія Трохимівна

тел.(+380 44) 258 32 40

Сфера наукових інтересів: космічна фітовірусологія, вірусні хвороби пшениці, вірус смугастої мозаїки пшениці, віруси лікарських рослин, віруси картоплі, віруси томатів, фізіологія хворої рослини, вірусостійкість рослин, адаптація рослин до дії біотичних та абіотичних чинників,  антидіабетичні рослинні препарати, екологія вірусів

1973 закінчила Українську сільськогосподарську академію.

1979 – кандидат біологічних наук, Московський державний університет ім. М.В. Ломоносова

1993 – старший науковий співробітник кафедри вірусології, Київський національний університет імені Тараса Шевченка

2004 – доктор біологічних наук, Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Місце роботи

1973-1975  – стажер кафедри фізіології і біохімії рослин, Українська сільськогосподарська академія

1975-1978 – аспірант кафедри фізіології  і біохімії рослин, Українська сільськогосподарська академія

1978-1986 – науковий співробітник відділу №  7  Інституту напівпровідників АН УРСР

1986-2005 – старший науковий співробітник, Київський національний університет імені Тараса Шевченка

2006 – провідний науковий співробітник, Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Нагороди, почесні звання

Міщенко Л.Т.  – грошова винагорода за впровадження винаходу за авторським свідоцтвом № 913993, 1986

Міщенко Л.Т. – Грант на участь в Конференції від Інституту пшениці та соняшника, Болгарія, 1996 р.

Міщенко Л.Т. – Грант на участь  у VIII-ому симпозіумі по епідеміології вірусів рослин, Ашерслебен 2002 р.

Міщенко Л.Т. – Грант на участь у Конференції “Assessment of the Preparedness of the Caucasian Countries for Bioterrorist Attacks and Planning Countermeasures”, Тбілісі, Грузія, 2002 р.

Міщенко Л.Т. – Грант на участь у Конференції “Assessment of the Preparedness of the Caucasian Countries for Bioterrorist Attacks and Planning Countermeasures”, Тбілісі, Грузія, 2004 р.

Міщенко Л.Т. - Почесна грамота ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка за сумлінну працю, 2006 р.

Міщенко Л.Т. - Почесна грамота ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка за сумлінну працю, 2011 р.

Член Українського товариства мікробіологів

Член Українського ботанічного товариства

Член Українського товариства фізіологів рослин

Член COSPAR

Член спеціалізованої ради (спеціальність вірусологія)

Член спеціалізованої ради (спеціальність фізіологія рослин)

Заступник Голови Ради ветеранів ННЦ «Інститут біології».

Публікації

- Число публікацій у профільних журналах: 149

- Участь у наукових конференціях чи конгресах (кількість тез доповідей): 97

- Монографії: 2

- Патент - 4

1. Міщенко Л.Т., Решетник Г. В.,  Бойко А. Л., Колесник Л. В. Виявлення вірусу смугастої мозаїки пшениці в деяких областях України // Мікробіол. журн. – 1996. – Т.58, №2. – С. 39–45.

2. Mishchenko L. T., Silayeva A.M., Mishchenko I.A., Boyko A.L. Clinostating effects on biochemical characteristics and productivity of healthy and virus-infected wheat plants of dwarf Аpogee variety // Advances in Space Research. 2004. – № 34 . Р. 1607-1611.

3. Mishchenko L. T. Aspects of adaptive answering formation in virus-host plant pathosystem for different wheat cultivars under simulating microgravity condition // Journal of Gravitational Physiology. – 2007. – Vol. 14, No 1. – P. 214-215.

4. Міщенко Л. Т., Коренєва А. А., Молчанець О. В., Бойко А. Л. Виявлення збудників вірусних інфекцій лікарських рослин в Україні // // Мікробіологічний журнал. – 2009. – Т. 71, № 3. – С. 65–71.

5. Міщенко Л.Т. Вірусні хвороби озимої пшениці. – К.: Фітосоціоцентр, 2009. – 352 с.

6. Міщенко Л.Т., Поліщук В.П., Таран О.П., Гордєйчик О.І. Вірусні інфекції картоплі та їх перебіг за умов модельованої мікрогравітації. – К.: Фітосоціоцентр, 2011. – 144 с.