Шевченко Олексій Володимирович

Завідувач НДЛ «Екології вірусів та діагностика вірусних захворювань»

Кандидат біологічних наук

Шевченко Олексій Володимирович

тел.(+380 44) 5213502

Сфера наукових інтересів: вплив абіотичних стресів на розвиток вірусних інфекцій рослин та якість врожаю, молекулярні основи стійкості рослин до вірусних захворювань, захисні сигнальні шляхи рослин, різноманіття вірусів рослин у зміненому середовищі, діагностика вірусів рослин у сільськогосподарських рослинах

Освіта:

2001 – магістр біології за спеціальністю «Мікробіологія та вірусологія», Київський національний університет імені Тараса Шевченка
2001-2004 – аспірант кафедри вірусології, біологічний факультет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка
2004 – кандидат біологічних наук за спеціальністю «Вірусологія»
Місце роботи:
2001-2004 рр. – аспірант кафедри вірусології, біологічний факультет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка
2004 р. – молодший науковий співробітник, кафедра вірусології, біологічний факультет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка
2006 р. – науковий співробітник, кафедра вірусології, біологічний факультет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка
з 2007 р. – завідувач НДЛ «Екології вірусів та діагностика вірусних захворювань» ННЦ «Інститут біології», Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Нагороди, почесні звання

• Grant Award to participate in the 6th Conference of EFPP “Disease Resistance in Plant Pathology”, Prague, Czech Republic, 2002.
• 1st Place’ Award for participation in Young Scientists’ Research Competition under the aegis of Ukrainian Society of Microbiology, Kyiv, Ukraine, 2002.
• INCO Junior Grant Award to participate in the 1st FEMS Congress of European Microbiologists, Ljubljana, Slovenia, 2003.
• Chevening Technology Enterprise Scholarship (CTES Award), United Kingdom, Sep 2004 – Jun 2005.
• Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок, 2009 р. (Шевченко О.В., Компанець Т.А., Харіна А.В., Снігур Г.О.)
• Грамота ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка за успіхи у навчальній, виховній та науковій роботі, 2010 р.
• Грант Президента України (Ф32/255-2011), 2011 р.

Участь у професійних спілках

Член Українського товариства мікробіологів та афілійований член FEMS

Публікації

- Число публікацій у профільних журналах: 36
- Участь у наукових конференціях чи конгресах (кількість тез доповідей): 31
- Монографії: 5

1. Vlugt van der R., Verbeek M., Polischuk V., Shevchenko O., Semchuk L. Bacteriophages: therapeuticals and alternative applications. COGEM Report, Netherlands, 2008, -75 P.
2. Shevchenko O., Kamzel O., Budzanivska I., Shevchenko T., Spaar D., Polischuk V. Heavy metal soil contamination delays the appearance of virus-induced symptoms on potato but favours virus accumulation // Archives of Phytopathology and Plant Protection, -2006, 40:6, 406 - 413.
3. Polischuk V.P., Shevchenko O.V., Budzanivska I.G., Shevchenko T.P. Abiotic environmental factors: effects on epidemiology of plant virus infections, pp.121-132. In: Cooper J.I. et al. (eds.) Virus Diseases and Crop Biosecurity (NATO Security through Science Series). –Springer, 2006.
4. Dmitriev A., Shevchenko O., Polischuk V., and Guscha N. Effects of low dose chronic radiation and heavy metals on plants and their fungal and virus infections // Data Science Journal. –V.8. -2009. –pp.49-66.
5. Tobias I., Shevchenko O., Kiss B., Bysov A., Snihur H., Polischuk V., Salanki K., Palkovics L. Comparison of the Nucleotide Sequences of Wheat Dwarf Virus (WDV) isolates from Hungary and Ukraine // Polish Journal of Microbiology. -2011. -V.60, No.2. -pp.125-131.
6. Dmitriev A.P., Shevchenko O.V., Polischuk V.P., Guscha N.I. Chapter XVII: Effects of low dose chronic radiation and heavy metals on plant-pathogen interactions, pp.229-243. In: Burlakova E.B., Naydich V.I. (eds.) The lessons of Chernobyl: 25 years later. –Nova Science Publishers, 2012.