Лабораторія мікробіології

Шепелевич Вікторія Володимирівна

Завідувач НДЛ "Мікробіологічних та імунологічних проблем біотехнології"

Кандидат біологічних наук

Шепелевич Вікторія Володимирівна

Телефон:  +38 (044) 521 32 31

Сфера наукових інтересів: фітовірусологія; біологічні препарати на основі мікроорганізмів; антивірусні, антимікробні,імуномодуляторні та протипухлинні  властивості препаратів природного та штучного походження.

В 1996 році закінчила Київський національний університет імена Тараса Шевченка.

2012- до сьогодні Завідувач НДЛ "Мікробіологічних та імунологічних проблем біотехнології" ННЦ «Інститут біології» відділення експериментальної біології.

2009-2012  Науковий співробітник відділу антибіотиків Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України.

2007-2009 Молодший науковий співробітник відділу фітопатогенних вірусів Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України.

2005-2007 Провідний інженер відділу фітопатогенних вірусів Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України.

2002-2005 Аспірант відділу фітопатогенних вірусів Інституту мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України.

1. Shepelevitch V., Shubchynskyy V., Varbanets L., Kiprianova E. Antiviral Activity of Carbohydrate-containing Biopolymers of Pseudomonas chlororaphis subsp. aureofacien  //Twenty-Fours International Conference on Antiviral Research (ICAR). Sofia, Bulgaria (May 8-11, 2011). – Sofia, 2011. – Р. 64.

2. Балко О.І., Кіпріанова О.А., Коваленко О.Г., Шепелевич В.В., Авдєєва Л.В. Антифітовірусна дія біопрепарату гаупсин // Мікробіологія і біотехнологія. – 2010. - № 2, С. – 51-58.

3. Шепелевич В.В., Коваленко О.Г. Трипси – переносники тосповірусних інфекцій// Карантин і захист рослин. – 2009. - № 1, С. – 22-26.

4. Kovalenko O.G., Kirichenko A.M., Shepelevych V.V., Karpenko O.V., Vildanova-Martchyshin R.I., Scheglova N.S. Complex preparations as means of plants recovery and protection against viral infections // Вісник Київського університету ім.Тараса Шевченка. Біологія. – 2008. –№  51. – С. 35-77.

5. Шепелевич В.В. Деякі біологічні характеристики ізолятів вірусу бронзовості томатів // Мікробіол. журн. – 2005. – Т.67, №5. – С. 97 – 102.

6. Коваленко А.Г., Телегеева Т.А., Шепелевич В.В., Рудь Е.А., Стреляева Н.И., Гудков В.А. Изменения в белково –углеводном комплексе растений табака, пораженных бронзовостью томата и мокрым монтарем // Доклады Российской академии сельскхозяйственных наук. – 2004. - №6. – С. 21 – 23.

7. Коваленко О.Г., Шепелевич В.В. Патогенез та індукована вірусостійкість у рослин тютюну, уражених вірусом бронзовості томатів // Мікробіол. журн. – 2004. – Т.66, №2. – С. 81 – 85.

8. Коваленко О.Г., Шепелевич В.В. Зміни в ультраструктурі і білковому метаболізмі рослин тютюну, уражених вірусом бронзовості томата // Цитология и генетика. – 2003. – Т.37, №3. – С. 24 – 29.