Діденко Віталія Іванівна

Діденко Віталія Іванівна

телефон: +38 (044) 521-33-36

кімната406

народилася 1 квітня в с.м.т Семенівка (Полтавська обл.).

Сфера наукових інтересів:  дослідження протиракових властивостей грибів-макроміцетів in vitro. Дослідження чистих культур та плодових тіл грибів на вміст речовин, що впливають на культури ракових клітин. Молекулярно-генетичні дослідження грибів та їх ідентифікація

Закінчила з відзнакою біологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Працювала на посаді інженера, інженера І та ІІ категорії. Зараз провідний інженер НДЛ "Ботаніки". Володіє методами культивування грибів-макроміцетів на твердих та рідких поживних середовищах; методами виділення чистих культур грибів-макроміцетів з плодових тіл та з базидіоспор; визначення цитотоксичної активності екстрактів чистих культур та плодових тіл грибів-макроміцетів; молекулярно-генетичними методами досліджень (виділення та ампліфікація ДНК, гель-електрофорез нуклеїнових кислот в агарозному гелі). Здійснює технічний супровід студентів при виконанні ними кваліфікаційних робіт. Здійснює технічний супровід студентів при виконанні ними кваліфікаційних робіт.

Публікації: автор 17 наукових праць, з яких 7 статей.

1. Діденко В.І., Абдулоєва О.С. Критичні таксони роду Lotus L. (Fabaceae Lindll.) // Вісник Київськ. ун-ту ім. Т. Шевченка. Сер. Біологія.  2004. – № 42-43. – С. 92-93.

2. Абдулоєва О.С., Карпенко Н.І., Діденко В.І. Види рослин, занесених до Червоної книги України, в науковому гербарії кафедри ботаніки Київського національного університету імені Тараса Шевченка // Мат. Міжнар. наук. конф. "Рослинний світ у Червоній книзі України: впровадження глобальної стратегії збереження рослин" (11-15 жовтня 2010, м. Київ). – К., 2010. – С. 51-55.