Науково-дослідний сектор зоології та екології

Історія НДЛ екології і зоології

Проблемна науково-дослідна лабораторія екології і токсикології була створена в 1969 р. стараннями професора О.П. Кришталя, який став її першим керівником. Для потреб лабораторії було побудовано окремий чотирьохповерховий корпус.

О.П. Кришталь приділяв велику увагу підготовці висококваліфікованих кадрів в різних галузях ентомології – систематиці і фауністики, екології, біохімії, фізіології  і більшість співробітників лабораторії з часом захищали кандидатські і докторські дисертації.

За завданням Міністерства оборони СРСР ПНДЛ екології і токсикології займалась розробкою засобів захисту від зброї масового ураження. За результатами досліджень було розроблено і впроваджено в дію репелент "Османол" та препарат широкого спектру дії “Бактокулицид”.

Окрім завдань, які виконували в рамках оборонної тематики, в лабораторії проводили загальні ентомологічні, арахнологічні, гідробіологічні та паразитологічні дослідження.

Після розпаду СРСР, дослідження по завданню Міністерства оборони припинили і штат співробітників лабораторії суттєво зменшився. Її було реорганізовано, частину приміщень лабораторного корпусу передано іншим кафедрам. На базі кафедри зоології в 2009 р. створено Науково-дослідний сектор Зоології та екології.