НДС Мембранології і цитології

Линчак Оксана Валеріївна

Молодший науковий співробітник

Линчак Оксана Валеріївна

Сфера наукових інтересів: дослідження біологічних ефектів і механізму дії речовин з потенційною протипухлинною активністю

2007-2010 Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка, аспірант;

2005-2007 Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка, магістр;

2001-2005 Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка, бакалавр;

Професійна діяльність:

2010 – до тепер молодший науковий співробітник НДС «Мембранології і цитології», ННЦ «Інститут біології».

член Українського біохімічного товариства;

член Українського токсикологічного товариства.

Стипендія Кабінету Міністрів України для молодих учених.

60 наукових праць.

1. Yablonska S., Filinska O., Ostrovska G., Lynchak O., Rybalchenko T., Rybalchenko V. Evaluation of hepatotoxicity of new cytostatic maleimide derivate // Annales universitatis Mariae Curie-Skłodowska Lublin-Polonia. – 2008. – V. XXI, №2 (55). – P. 277-279. Линчак О.В., Харчук І.В., Карпезо Н.О., Островська Г.В., Рибальченко 2. Т.В., Рибальченко В.К. Вплив сукцинату натрію та 2,4-Д на морфо-функціональний стан слизової оболонки тонкої кишки щурів // Современные проблемы токсикологии. – 2009. – №3-4. – С. 32-35.

3. Линчак О.В. Харчук І.В., Карпезо Н.О., Островська Г.В., Рибальченко В.К. Вплив похідного малеіміду з цитостатичними властивостями на стан слизової оболонки товстої кишки щурів // Вісник морфології. – 2010. – Т.16, № 1. – С. 10-13.

4. Линчак О.В., Рибальченко В.К., Яблонська С.В., Філінська О.М., Островська Г.В. Вплив похідного малеіміду на стан печінки щурів при оксидативному стресі, спричиненому введенням хлориду кобальту // Доповіді НАН України. – 2010. – № 2. – С. 160–163.

5. Філінська О.М., Яблонська С.В., Линчак О.В., Бурлака А.П., Островська Г.В., Рибальченко Т.В., Лук’янчук Є.В. Вплив похідного малеіміду на розвиток окисного стресу в печінці при індукованому 1,2-диметилгідразином канцерогенезі товстого кишечника щурів // Доповіді НАН України. – 2010. – № 8. – С. 185-190.

6. Карпезо Н.О., Гурняк О.М., Линчак О.В., Рибальченко В.К. Особливості морфо-функціональних змін печінки щурів під впливом потенційного протипухлинного препарату похідного дигідропіролу у порівнянні з традиційним 5-фторурацилом // Вісник проблем біології і медицини. – 2011. – Вип. 2., Т. 2. – С. 100-103.

7. Линчак О.В., Харчук І.В., Карпезо Н.О., Островська Г.В., Рибальченко В.К. Морфо-функціональний стан органів шлунково-кишкового тракту після впливу похідного малеіміду МІ-1 протягом місяця // Современные проблемы токсикологии. – 2011. – № 1-2. – С.52-55.

8. Lynchak O., Ostrovska G., Rybalchenko V. Effects of new maleimide derivate on the 1,2-dimethylhydrazine-induced colon carcinogenesis in rats // Gut “GASTRO 2009 UEGW/WCOG, London”. – 2009. – Vol. 58 (Suppl. II). – P. A334.

9. Lynchak O. Ostrovska G., Burlaka A., Rybalchenko V., Karpezo N. State of colon mucosal under the effects of new protein-tyrosine kinases inhibitor maleimide derivate // Gut “GASTRO 2010 – 18th UEGW Barcelona”. – 2010. – 58 (Suppl II). – A133.