Костерін Сергій Олексійович

Біохімік та біофізик, доктор біологічних наук, професор, член - кор. НАНУ

Костерін Сергій Олексійович Костерин Сергей Алексеевич

25.08.1950, у м. Київ

Сфера наукових інтересів:  біохімія та біофізика м’язів, біохімія мембранології та кінетики біохім. процесів

Нормативні курси: “Біофізика”

Спецкурси: «Біофізична мембранологія»«Методи кінетичного аналізу в фізико-хімічній біології»

1973 - закінчив біологічний факультет (кафедру біофізики) Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. З 1977 р. по теперішній час викладає в університеті на кафедрах біохім. та біофіз. біол. ф-ту (з 1993 р. – професор кафедри біофіз.). 1973 - працює в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна Національної Академії Наук України (1988 – зав. відділом, 1998 - заст. директора з наукової роботи).

Одержав нові фундаментальні результати щодо ідентифікації АТФ-залежних Са2+-транспортуючих систем гладеньком’язової тканини, вивчив їхні кінетичні, каталітичні та енергетичні властивості. Запропонував нові методи кінетичного аналізу у біохім. та біофіз. Неодноразово виступав із науковими доповідями та лекціями в університетах США, Канади, Великої Британії, Польщі, Болгарії, Латвії, Естонії, Росії, Казахстану, Узбекистану та інших країн. С.О.Костерін підготував 9 кандидатів наук та 1 доктора наук. На кафедрах біофіз. та біохім. КНУ ім. Т.Г. Шевченка систематично читає курси лекцій: Методи кінетичного аналізу у фіз.-хім. біол., Біохімічна мембранологія, Вибрані глави загальної біофізики. Член Бюро Відділення біохімії, фізіології і молекул. біол. Національної Академії Наук України. Голова спеціалізованої вченої ради із захисту дисертацій (спеціальності – біохімія, біотехнологія) в Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАНУ. Керівник наукового семінару та молодіжного наукового лекторію інституту. Заступник головного редактора “Українського біохімічного журналу”. Віце-президент Українського біохімічного товариства. Лауреат премії ім. О.В.Палладіна НАНУ, нагороди Ярослава Мудрого Академії наук Вищої школи, відзначений нагородою “За наукові досягнення” Міністерства освіти і науки України. Автор 190 наукових робіт, в т.ч. – 130ти статей, 3ьох моногр., 2ох учб. посібн.

Викладацька діяльність: читає нормативний курс "Біофізика", спецкурс "Біофізична мембранологія" , "Методи кінетичного аналізу в фізико-хімічній біології"
Основні праці: Транспорт кальция в гладкой мышце. – К., 1990; Mechanisms of Ca2+ transport in myometrium. In: “Control of Uterine Contractility - London, Tokyo, 1994; Kinetics and energetics of Mg2+,ATP-dependent Ca2+ transport in the plasma membrane of smooth muscles. – Kyiv., 2003; Sensing of adenosine-5-triphosphate anion in aqueous solutions and mitochondria by a fluorescent 3-hydroxyflavone dye. – Kyiv., 2007; Calix[4]arene N -chalconeamides: synthesis and influence on Mg2+,ATP-dependent Ca2+ accumulation in the smooth muscle subcellular structures. , 2008. Літ.: довідково-біографічне видання “Київський Національний Університет імені Тараса Шевченка. Шляхами успіху. – К., 2006; монографія “Інститут біохімії ім.О.В.Палладіна. 1925-2005”. - К., 2005.

/span