Громадська діяльність співробітників кафедри

Доцент кафедри, кандидат біологічних наук Подобайло А.В. з 2009 р. керує навчальним центром заповідної справи Київського національного університету імені Тараса Шевченка при Канівському природному заповіднику, в якому пройшли курси підвищення кваліфікації близько 200 працівників заповідників та національних природних парків України.
Асистент кафедри, кандидат біологічних наук Проценко Ю.В. є членом громадської науково-природоохоронного центру «Незалежна служба екологічної безпеки».
Професор кафедри, доктор біологічних наук Гандзюра В.П. є експертом проектів ДКНТ в галузі екології та зоології, членом науково-методичної комісії з вищої освіти (з біології 040102, (секція зоології, фізіології людини і тварин) МОН України, членом Координаційно-наглядової ради з питань реалізації Програми реабілітації територій, забруднених унаслідок військової діяльності на 2002-2015 роки при Міністерстві оборони. З 2006 р. очолює Центр екобезпеки та Евро - Атлантичного співробітництва при Державному екологічному інституті Мінприроди України. З 2004 р. – міжнародний експерт Комітету Викликів Сучасному Суспільству (НАТО) з систем управління станом середовища у військовому секторі (EMS in the Military Sector NATO CCMS), національний представник України в НАТО з Військовій океанографії.