Кафедра Вірусології

Кафедра вірусології є провідною інституцією з підготовки фахівців у галузі вірусології в Україні. Студенти, що спеціалізуються на кафедрі, отримують ґрунтовну теоретичну і практичну підготовку з цілої низки наукових напрямів сучасної вірусологічної науки, включаючи медичну та ветеринарну вірусологію, фітовірусологію і бактеріофагію.

Наукові інтереси кафедри пов’язані з дослідженням розповсюдженості вірусних захворювань сільськогосподарських рослин на території України з метою запобігання втрат врожаю, розробкою діагностикумів для детекції цих вірусів та технологій оздоровлення рослин.

Кафедра підтримує наукове співробітництво з Одеським, Волинським, Ужгородським та Мелітопольським університетами; інститутами НАН України – мікробіології та вірусології, молекулярної біології та генетики, ботаніки, клітинної біології, Національним антарктичним центром; та інститутами НААНУ – ветеринарної медицини, захисту рослин, садівництва, пшениці, картоплярства, рослинництва, Нікітським ботанічним садом та багатьма ін. Також кафедра співпрацює із закордонними університетами – Оксфордським (Велика Британія), Акронським (Огайо, США), Чонг-Сінг (Тайчунг, Тайвань), МДУ (Росія), Анкари (Туреччина), Едінбурським (Шотландія), імені Менделя (Брно, Чехія); та Інститутами – діагностики патогенів (Квідлінбург, Німеччина), рослинництва (Прага, Чехія), ботаніки (Вільнюс, Литва), біології (Хо Ши Мін, В’єтнам), захисту рослин (Костінброд, Болгарія), ДНЦ РАН (Владивосток, Росія), Міжнародним центром дослідження рослин (Вагенінген, Нідерланди) та ін.

Випускники кафедри успішно працюють у провідних наукових та навчальних закладах України і світу.