Викладачі

Кандидат біологічних наук, доцент

Афанасьєва Катерина Сергіївна

телефон: (044) 522 39 95

Наукові інтереси: молекулярна організація хромосом, топологія петельних доменів хроматину в клітинах різних типів, зміна структури хроматину в процесі диференціації та злоякісної трансформації клітин, онкогенетика

Спецкурси: «Хромосоми еукаріотів», «Молекулярні механізми диференціації клітин», «Фізичні методи лосліджень в молекулярній генетиці»

Освіта:

Катерина Сергіївна Афанасьєва у 2004 році закінчила з відзнакою біологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Місце роботи:

З 2006 року працює на кафедрі на посаді асистента. В 2006 році захистила кандидатську дисертацію на тему "Хромосомна нестабільність в учасників Українських антарктичних експедицій" у спеціалізованій вченій раді при Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАНУ.

Читає спецкурси: "Хромосоми еукаріотів", "Молекулярні механізми диференціації клітин", "Фізичні методи в молекулярній генетиці", проводить практичні та семінарські заняття з усіх названих дисциплін, а також з нормативних курсів “Молекулярна біологія” та “Генетика”. З 2002 року постійно бере участь у журі Всеукраїнської шкільної олімпіади з біології та екології. Є членом науково-методичної комісії з дошкільної та загальної середньої освіти (комісія з біології, екології та природознавства) Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Автор 30 наукових та науково-методичних праць.

Публікації:

1. Rushkovsky S.R., Afanasieva K.S., Bezrukov V.F., et all. Molecular and cytological markers of solid tumors in children // Oncology. – 2005. – Vol. 7. - №4. – P. 309-314.
2. Afanasieva K.S., Rushkovsky S.R., Bezrukov V.F Chromosomal instability of winterers before and after Antarctic expeditions // Bulgarian Antarctic research. – 2006. – Vol. 5.
3. Afanasieva K.S., Shuvalova T.A., Zazhytska M.O., Sivolob A.V. Reversibility of DNA loop domains exit during single cell gel electrophoresis // Biopolymers and Cell. – 2008. – Vol.24. - №2. – P. 105-111.
4. Afanasieva K.S., Zazhytska M.O., Sivolob A.V. Mechanisms of DNA exit during neutral and alkaline comet assay // Cytology and Genetics. – 2009. – Vol. 43. - № 6. – P. 367-370.
5. K. Afanasieva, M. Zazhytska, A. Sivolob Kinetics of comet formation in single cell gel electrophoresis: Loops and fragments // Electrophoresis. – 2010. – V.31 – P.512-519.
6. Zazhytska M., Afanasieva K., Chopei M., Vikhreva M., Sivolob A. Influence of chloroquine on kinetics of single-cell gel electrophoresis // Biopolymers and Cell. – 2012. – Vol. 28, №4. – P.292 – 297.