Корховий Віталій Іванович

Старший науковий співробітник

Корховий Віталій Іванович

телефон: (044) 526-14-98, (044) 434-37-77

Сфера наукових інтересів: генетика, молекулярна біотехнологія, геноміка, генетично модифіковані організми (ГМО), синтез нуклеїнових кислот

Читає спецкурс «Синтез нуклеїнових кислот»,лабораторний практикум  «Методи якісної та кількісної детекції ДНК»

Освіта:
1991 - закінчив біологічний факультет Дніпропетровського державного університету, спеціальність біологія;
1993-1997- аспірантура при Інституті фізіології рослин та генетики НАН України, Київ;
1998-2005 - Інститут садівництва УААН, Новосілки, старший науковий співробітник лабораторії біотехнології плодових та ягідних культур;
2005 – кандидат біологічних наук, Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України, спеціальність – генетика (03.00.15).
2005 – 2008 - Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України, Київ, науковий співробітник Відділу геноміки та біотехнології;
З 2008 року старший науковий співробітник відділу геноміки та молекулярної біотехнології Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України;
Завідуючий Центром колективного користування приладами та є науковим керівником об`єкта, що становить національне надбання "Колекція штамів мікроорганізмів та ліній рослин для харчової та сільськогосподарської біотехнології Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України" http://ifbg.org.ua/uk/centr-kolektivnogo-koristuvannya

Нагороди та стипендії:
Стипендія Президента України для молодих учених 1998-2000.

Стажування за кордоном:
2007 - The Leibniz Institute of Plant Genetics and Crop Plant Research (IPK), Гатерслебен, Німеччина, професор В. Вешке

1. Tanasienko I.V., Yemets A.I., Pirko Y.V., Korkhovyy V.I., Abumhadi N., Blume Ya.B. (2011) Production of transgenic barley lines producing human lactoferrin using mutant alfa-tubulin gene as selective marker gene. Cytology and Genetics. 45 (1): 3 – 10.

2. Pirko Ya.V., Korkhovy V.I., Kashevarov G.P., Komarnitsky I.K., Karpov P.A., Yemets A.I., Kuchuk M.V., Sorochinsky B.V., Blume Ya.B. (2009) Introduction of the methods of genetically modified compound control in seed material of agricultural specied and standartization of their normative providing. Science and Innovation. 5(2): 38 – 49.

3. E.N. Shysha, A.I. Yemets, V.I. Korkhovyy, S.I. Spivak, E.V. Guzenko, V.A. Lemesh, N.A. Kartel, Ya.B.Blume. Efficient plantlet regeneration and agrobacterium transformation of flax by chimeric GFP-TUA6 gene. Actual problems of applied genetics, breeding and biotechnology of plants. – 2009. – V.131. – P.192-197.

4. Корховий В.І., Пірко Я.В., Царенко П.М., Блюм Я.Б. Генетична диференціація штамів Botryococcusbraunii Kütz. продуцентів ліпідів – за допомогою RAPD фінгерпринтингу. Доповіді Національної академії наук України. – 2011. - №2. – С. 144-149.

5. Пірко Я.В., Корховий В.І., Кашеваров Г.П., Комарницький І.К., Карпов П.А., Ємець А.І., Кучук М.В., Сорочинський Б.В., Блюм Я.Б. Впровадження методів контролю генетично модифікованих компонентів у насіннєвому матеріалі сільськогосподарських культур та стандартизація їх нормативного забезпечення. // Наука та інновації. – 2009. – Т.5. - №2. – С.38-49.

6. Блюм Я.Б., Пірко Я.В., Созінов О.О., Ємець А.І., Корховий В. І., Карпов П.А., Шульга С.М., Новожилов О.В., Сорочинський Б.В., Кашеваров Г.П., Кучук М.В., Банникова М.О., Комарницький І.К., Шаховський А.М., Співак С.І. Якісний та кількісний аналіз чужинного генетичного матеріалу у рослинній сировині та продуктах харчування за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції. Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України, ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України», Київ 2008, 100 с.