Негруцький Борис Сергійович

Доктор біологічних наук, професор
Негруцький Борис Сергійович

Народився 14 лютого 1957 року.
телефон: (044) 5264397
Сфера наукових інтересів: дослідження фундаментальних механізмів біосинтезу білка у вищих евкаріотів. У співавторстві з М. Дойчером (США) їм відкрито явище channeling аміноацил-тРНК в клітинах ссавців. Розкрито молекулярні механізми цього процесу. Велика увага приділяється протеоміці ракових пухлин, зокрема, дослідженню компонентів апарату трансляції під час канцерогенезу. Встановлено, що онкогенна ізоформа фактора елонгації трансляції 1А2 має специфічну просторову структуру, що дозволяє їй специфічно взаємодіяти із сигнальними молекулами.
Читає спецкурс «Синтез білка»

У 1999 році захистив докторську дисертацію за темою «Функциональная компартментализация аппарата трансляции у высших эукариот».
Основне місце роботи: Інститут молекулярної біології і генетики НАН України.
Посада: Завідувач лабораторії біосинтезу білка.
Стажировки :
• 1998р Франція, Лабораторія Ензимології і структурной біохімії CNRS, Жіф-сюр-Івет. «Вивчення взаємодії фактора елонгації 1А з валіл-тРНК синтетазою ссавців»
• 1994 Нідерланди, Університет м. Лейден. «Вивчення внутрішньоклітинної локалізаціх субодиниць фактора елонгації трансляції 1А.»
• 1990-1993 США, Медичний центр університету Коннектікута, Фармінгтон. «Відкриття каналювання тРНК для білкового синтезу в клітинах ссавців.»

1. Б.С.Негруцький Організація білкового синтезу у вищих еукаріотів. Бібліотека Держфонду Фундаментальних досліджень. Обереги. Київ -2001 с.166.

2. KaminskaM, HavrylenkoS, DecottigniesP, GilletS, LeMaréchalP, NegrutskiiB, MirandeMDissection of the structural organization of the aminoacyl-tRNA synthetase complex.J Biol Chem. 2009 Mar 6;284(10):6053-6

3. KaminskaM, HavrylenkoS, DecottigniesP, LeMaréchalP, NegrutskiiB, MirandeM. Dynamic Organization of Aminoacyl-tRNA Synthetase Complexes in the Cytoplasm of Human Cells. JBiolChem. 2009 May 15;284(20):13746-54.

4. PanasyukG, NemazanyyI, FilonenkoV, NegrutskiiB, El'skayaAV.  A2 isoform of mammalian translation factor eEF1A displays increased tyrosine phosphorylation and ability to interact with different signalling molecules.   Int J Biochem Cell Biol. 2008;40(1):63-71.

5. Negrutskii BS, El'skaya AV.  Eukaryotic translation elongation factor 1 alpha: structure, expression, functions, and possible role in aminoacyl-tRNA channeling.  Prog Nucleic Acid Res Mol Biol. 1998;60:47-78.