Красиленко Юлія Андріївна

Науковий співробітник

Красиленко Юлія Андріївна

телефон/факс: (044)434-37-77

mail to:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Сфера наукових інтересів: вивчення клітинних та молекулярних механізмів, що лежать в основі регуляції розвитку рослин (сигналінг оксиду азоту), впливу абіотичних факторів на клітину (УФ-Б) та з'ясування ролі мікротрубочок у зазначених процесах

Читає лабораторний практикум «Сучасні методи мікроскопії в клітинній біології»

Освіта:

У 2001 р.  з відзнакою закінчила  перше Київське медичне училище за спеціальністю "медсестра";

2001 – 2005 – бакалаврат за спеціальністю "біологія" Національного університета “Києво-Могилянська Академія”

2005 – 2007 – магістратура  за спеціальністю "біохімія" Національного університета “Києво-Могилянська Академія”, диплом з відзнакою

Магістерська дипломна робота: ”Вивчення функціональної ролі нітротирозилювання та фосфотирозилювання рослинних тубулінів в клітинах кореню Arabidopsis thaliana (GPP-MAP4)”.

2007 – 2010 – аспірантура за спеціальністю 03.00.11 – "цитологія, клітинна біологія, гістологія" при Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України (2007-2009) та ДУ "Інститут харчової біотехнології і геноміки НАН України" (2010). Науковий керівник – д.б.н. Ємець Алла Іванівна.

2012 – захист кандидатської дисертації за темою"Роль мікротрубочок в опосередкуванні дії оксиду азоту на рослинну клітину", спеціальність – "цитологія, клітинна біологія, гістологія".

2012 р - науковий співробітник лабораторії клітинної біології та нанобіотехнології ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України».

Гранти та нагороди:

2009 – 2011 – Стипендія Президента України для молодих учених

2011 – Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок

2012 – Грант для молодих дослідників від компанії "ОПТЕК" (представника Сarl Zeiss в Україні)

1. Krasylenko Yu.A., Yemets A.I., Blume Ya.B. Cytoskeleton-mediated signalling pathways in UV-B perception by plant cell // Emir. J. Food Agric. – 2012. – Vol. 24 (6). – in press.

2. Блюм Я.Б., Красиленко Ю.А, Емец А.И. Влияние фитогормонов на цитоскелет растительной клетки // Физиология растений. – 2012. – Vol. 59 (4). – P. 557 –573.

3. Krasylenko Y., Yemets A., Sheremet Y., Blume Y. Nitric oxide as a critical factor for perception of UV-B irradiation by microtubules in Arabidopsis // Physiologia Plantarum.– 2011. – Vol. 145 (4). – P. 505 –515.

4. Yemets A.I., Krasylenko Y.A., Lytvyn D.I., Sheremet Y.A., Blume Y.B. Nitric oxide signalling via cytoskeleton in plants // Plant Science. – 2011. – Vol. 181, Issue  5.– P. 545 – 554.

5. Блюм Я.Б., Литвин Д.И., Красиленко Ю.А, Шеремет Я.А., Емец А.И. Нитротирозилирование как посттрансляционная модификация растительного α-тубулина // ДоповідіНаціональноїакадеміїнаукУкраїни. – 2011. –  № 7. – С. 161 – 166.

6. Красиленко Ю.А., Ємець А.І., Блюм Я.Б. Функциональная роль оксида азота у растений // Физиология растений. – 2010. – T.57, № 4. – С. 483 – 494.

7. Емец А.И., Красиленко Ю.А., Шеремет Я.А., Блюм Я.Б. Реорганизация микротрубочек как ответ на реализацию сигнальных каскадов оксида азота (ІІ) в растительной клетке // Цитология и генетика. – 2009. – Т. 43, № 2. – С. 3 – 10.

8. Блюм Я.Б., Красиленко Ю.А., Ємець А.І. Нітрування тирозину як регуляторна посттрансляційна модифікація протеїнів // Укр. Біохім. Журнал.– 2009. – Т. 81, № 5. – С. 5 –15.

9. Блюм Я.Б., Шеремет Я.О., Красиленко Ю.А., Ємець А.І. Конфокальна мікроскопія у центрі користування унікальними приладами при Інституті харчової біотехнології тa геноміки НАН України // Наука та інновації. – 2009. – Т.5, № 2. – С. 82 – 91.