Викладачі

Сківка Лариса Михайлівна

Доктор біологічних наук, завідувач кафедри

Сківка Лариса Михайлівна

телефон:  +38 (044) 521-32-31

Дата народження: 17 грудня 1964, м.Васильків Київської області

Сфера наукових інтересів: бактеріальна імуномодуляція; імунологія пухлинного росту, імуноад’ювантна терапія раку; мононуклеарні фагоцити за пухлинного росту.

Лекційні курси: «Імунологія», «Імунохімія»«Фізико-хімічні методи досліджень в імунології», «Імунологія репродукції»

Освіта:

Доктор біологічних наук, спеціальність «імунологія», 2013 р; ННЦ «Інститут біології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка.Тема дисертаційної роботи: «Імуномодуляторні ефекти бактеріальних біополімерів за пухлинного росту». Науковий консультант д.б.н., професор В.К.Позур.

Кандидат біологічних наук 1993 Онкологія; Інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології ім.Р.Є.Кавецького НАН України. Тема дисертації: «Иммуномодулирующее действие лазерного излучения при злокачественной меланоме кожи». Під керівництвом професора М.Ф.Гамалії.

магістр 1988 Мікробіологія; Київський національний університет імена Тараса Шевченка; Тема дипломної роботи: “Імунобіологічні властивості Pseudomonas aeruginosa”. Під керівництвом  кандидата біологічних наук, В.К.Позура.

Місце роботи:

2013 – дотепер завідувач кафедри

2009 - 2013 Доцент; кафедра мікробіології та загальної  імунології; Київський національний університет імена Тараса Шевченка

2002- 2009 Асистент; кафедра мікробіології та загальної  імунології; Київський національний університет імена Тараса Шевченка

1998-2002 Науковий співробітник; Відділ біологічної та протипухлинної дії лазерів, Інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології ім.Р.Є.Кавецького НАН України.

1992-1998 Молодший науковий співробітник; Відділ біологічної та протипухлинної дії лазерів, Інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України.

1988-1992 Старший інженер; Відділ біологічної та протипухлинної дії лазерів, Інститут експериментальної патології, онкології та радіобіології ім.Р.Є.Кавецького НАН України.

Методичний арсенал:

Виділення лімфоїдних клітин (альвеолярні, перитонеальні макрофаги, циркулюючі лімфоцити, моноцити, нейтрофіли, ПАЛ, ПАМ тощо), їх культивування і функціональні дослідження (цитотоксична активність, проліферація, фагоцитоз, адгезія, продукція активних форм кисню та NO, аргіназна активність, міграція, бактерицидна активність тощо);

Іммунохімічні методи (серологічні методи, ELISA, FIA,  RIA);

Отриманні та очищення поліклональних антитіл, кон’югація їх з мітками;

Імуноцитохімія;

Хроматографія та електрофорез білків;

Адоптивна імунотерапія у мишей;

Трансплантація пухлинних клітин мишам, моделювання пухлинного росту;

Виділення та кількісна характеристика білків (седиментація, спектрофотометрія, колориметрія тощо)

Автор 82 публікацій, 5 навчально-методичних робіт, 11 авторських свідоцтв.

1. Skivka LM, Gorbik GV, Fedorchuk OG, Pozur VV. Tumor-Associated Macrophages in the Prospect of Development of Targeted Anticancer Therapy. // Cytology and Genetics, 2009, Vol. 43, No. 4, pp. 283–292.

2. Skivka LM, Fedorchuk OG, Susak Ya.M., Gorbik GV, Trompak O.O., Grom MYu, Pozur VV. The effect of NSC-631570 (Ukrain) on growth of low- and high-metastasizing B-16 melanoma in mice. // Pigment Cell & Melanoma Research, 2009, v.22, N6, p.898-899.

3. Skivka L.M., Trompak O.O., Kudryavets Yu.I., Bezdenezhnykh N.A., Susak Ya. M. The effect of NSC-631570 (Ukrain) alone and incombination with pathogen-associated molecules on cell cycle distribution and apoptosis induction of mouse melanoma cells with dofferent biological properties. // Experimental Oncology, 2010, v.32, N2, p.92-96.

4. Skivka L.M., Trompak O.O., Kudryavets YuI, Bezdenezhnykh N.A., Susak Ya. M. The effect of monotherapy and combined therapy with NSC-631570 (Ukrain) on growth of low- and high-metastasizing B-16 melanoma in mice. // Journal of Oncology Farmacy Practice, 2010, Sep 3., 2011, v.17, N 4, P.339-350.

5. Fedorchuk OG, Pyaskovskaya OM, Skivka LM, Gorbik GV, Trompak OO, Solyanik GI. Paraneoplastic syndrome in mice bearing high-angiogenic variant of Lewis lung carcinoma: Relations with tumor derived VEGF. // Cytokine, 2011, doi:10.1016/j.cyto.2011.10.022.