Науково-практичний семінар 23-24 вересня

Науково-практичний семінар 23-24 вересня

 

Науково-практичний семінар «Досвід вищих навчальних закладів України у збереженні біорізноманіття» 23-24 вересня 2013р.

 

 

 

 

Конкурс у підшефному національному природному парку

У Національному природному парку «Пирятинський» до Дня працівника природно-заповідної справи (07 липня) проходив конкурс на найкраще науково-дослідне природоохоронне відділення. Оскільки Київський національний університет імені Тараса Шевченка є науковим куратором парку, до конкурсної комісії включені викладачі кафедри екології та охорони навколишнього природного середовища А.В. Подобайло та Ю.В. Проценко.  Протягом 1-3 липня працівники Кейбалівського, Березоворудського та Харківецького відділень демонстрували свої успіхи в природоохоронній справі. Комісія оцінила рекреаційні можливості різних ділянок парку, готовність персоналу до прийому відвідувачів, адекватність розрахунків здатності екосистем витримувати рекреаційне навантаження. Переможці конкурсу будуть нагороджені на урочистих зборах на природі у рекреаційному пункті «Триб».

 

Наші викладачі успішно апробували тренінгові технології

20-23 жовтня 2011 року. викладачі кафедри екології та охорони навколишнього середовища доцент Подобайло А. В. та доцент Горобчишин В. А. провели тренінги в Пирятинському ліцеї. Цільовою групою першого тренінгу «Сучасні методи екопросвітницької роботи зі шкільною молоддю» були вчителі біології Пирятинського, Гребінківського та Чорноухинського районів Полтавської обл. (14 учасників).  Вони опанували сучасні методи екопросвітницької роботи на базі природно-заповідних територій, методику підготовки наукових робіт в Малу академію наук, методику оголошення нових об’єктів природно-заповідного фонду.

У семінарі «Національний парк для нас» взяло участь 13 учнів з міста Пирятин. З ними проведене практичне заняття з визначення метеликів, лекція про червонокнижних тварин Національного природного парку «Пирятинський», тренінги з підготовки МАНівських робіт, з розробки раціонального природоохоронного режиму заказників. Учні розробили проекти емблем новоствореного НПП «Пирятинський».

 

Канівська практика 2013

В період з 20 травня по 30 червня студенти 1 курсу кафедри екології та охорони навколишнього середовища проходять навчальну практику у Канівському природному заповіднику (Черкаська обл.). В програму практики входить ознайомлення з тваринним (хребетні та безхребетні) та рослинним світом (вищі та нижчі) заповідника. Велика увага приділяється вивченню умов існування тих чи інших видів, особливостям ландшафту, рідкісним та зникаючим видам та заходам їх охорони. Студенти вчаться визначати види рослин і тварин, спостерігати їх в природі. В умовах Канівського природного заповідника також виконуються курсові роботи, заплановані на кафедрі. Практику ведуть досвідчені викладачі – Подобайло А.В. (екологія тварин), Проценко Ю.В. (екологія тварин), Горобчишин В.А. (екологія тварин), Абдулоєва О.С. (екологія рослин).